کتاب گام به گام تا حافظ شدن منتشر شد.

کتاب گام به گام تا حافظ شدن نوشته حجت الاسلام و المسلمین علی بدری توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب گام به گام تا حافظ شدن

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب گام به گام تا حافظ شدن می نویسد:

قرآن کتابی است که سعادت همه بشر را بیمه کرده و هرکس در زیر خیمه او قرار بگیرد در دنیا و آخرت سعاتمند خواهد بود و حضرت علی به عنوان کامل‌ترین پرورش یافته در خیمه قرآن و تعالیم پیامبر اکرم، در سرتاسر نهج البلاغه به موقعیت و مناسبت‌های مختلف به ویژگی‌های قرآن پرداخته و اهمیت و ارزش آن را برای همگان برشمرده و بارها مردم را به بجا آوردن حق قرآن و تدبر در آن تشویق فرموده‌اند حتی در آخرین لحظات عمر شریفش همگان را در عمل کردن به آن وصیت می‌کند و می‌فرماید:
اللهَ اللهَ فی القرآنِ، لا یَسبِقُکُم بالعَمَلِ بهِ غَیرُکُم؛
خدا را، خدا را درباره قرآن، مبادا دیگران در عمل کردن به دستوراتش از شما پیشی گیرند.

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب گام به گام تا حافظ شدن آورده است:

تمامی این تأکیدها نشانه عظمت و اهمیت و جایگاه ویژه این کتاب آسمانی می‌باشد. پیامبر اکرم در روز قیامت در آن روز سخت و هولناک با افسوس و ناراحتی تمام، در حالی که قرآن در دستان شریفشان قرار دارد می‌ایستد و چنین شکایت جانکاه و درد ناکی را به محضر پروردگار عرضه می‌دارد:
يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هذَا القُرآنَ مَهجورًا؛
پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند.

نویسنده کتاب گام به گام تا حافظ شدن در ادامه می نویسد:

گویا شکایت پیامبر به خاطر این است که خدایا مردم با وجود نور و شفا و هادی بودن قرآن، در ظلمات و تاریکی‌ها و دردها زندگی کردند در حالی که نزدشان نورِ آشکار و روشنگر بود و تشنه ماندند با وجود اینکه در کنارشان آب زلال و گوارا وشفا بخش بود. یک فرد در تمامی امورات زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی و … نیاز به این کتاب آسمانی دارد خصوصاً در این عصر کنونی که ابزارهای فساد به خانه‌ها و خلوتگاه‌ها کشیده شده و به عبارت دقیق‌تر همراه همیشگی شده است و تاریکی و ظلمت‌ها فراگیر شده و ضد ارزش در جایگاه ارزش قرار گرفته و حق و باطل به هم تنیده و تشخیص آن دچار مشکل شده، برای مقابله با چنین حربه و دشمن همیشگی پادزهر همیشگی و همراه لازم است. پیامبر اکرم در این زمینه می‌فرمایند:
اِذَا الْتَبَسَتْ عَلَيْكُمُ الفِتَنُ كَقِطَعِ اللَّيْلِ الْـمُظْلِمِ فَعَلَيْكُمْ بِالْقُرآنِ فَانَّهُ شَافِعٌ مُشَفَّعٌ وَ مَاحِلٌ مُصَدَّق؛

کتاب گام به گام تا حافظ شدن با ۱۱۴ صفحه رقعی در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما