کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری منتشر شد.

کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری نوشته محمد ایروانی و قاسم نصیری توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب نویسندگان است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری می نویسد:

همانطور كه در ویرایش اول كتاب بیان شد، هدف اصلی از تألیف این كتاب معرفی و كاربردهای اساسی آن بدون (SEM) مفاهیم بنیادی مدل سازی معادلات ساختاری است. همه‌ی كاربردهای AMOS درگیر شدن در مفاهیم پیچیده ریاضی از برنامه‌ی بوده است اما در طی فرآیند تألیف AMOS ارائه شده در این كتاب بر اساس ۱۷٫۰ نیز ارائه گردید كه باعث تغییرات جزئی در برنامه AMOS كتاب، نسخه ی ۱۸ نرم افزار شد:
الف) ظاهر و رنگ نمودارهای مسیر به طور پیشفرض تغییر كرده است.
ب) كادرهای گفتگو مجدداً مرتب شده اند.

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری آورده است:

شایان ذكر است متن و عملیات‌های آماری تغییری پیدا نكرده است. یا برنامه SEM این كتاب اساساً برای خوانندگانی كه دانش اندكی در مورد دارند طراحی و نوشته شده است. این كتاب نه به عنوان متنی در مورد AMOS و نه به عنوان بازنگری جامع بسیاری از توابع آماری و گرافیكی موجود در برنامه،SEM نوشته شده است. بلكه مقصود اصلی از نوشتن این كتاب ارائه راهنمایی،AMOS است. به همین خاطر انواع AMOS با استفاده از رویكرد گرافیكی SEM عملی به شامل تحلیل عاملی تأییدی و مدل‌های متغیر كاملاً پنهان با SEM كاربردهای دادههای مختلفی (گروه منفرد / چندگانه؛ نرمال / غیرنرمال؛ كامل / غیركامل؛ پیوسته /طبقه ای)، و بر اساس تحلیل ساختارهای كوواریانس، یا تحلیل ساختارهای میانگین و كوواریانس آزمون می‌شوند. در سرتاسر كتاب، هر كاربرد با مثالهای متعددی مربوط به جنبه‌های خاص برنامه انجام می‌گیرد. به طور خلاصه، هر كاربرد شامل موارد زیر است.

نویسنده کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری در ادامه می نویسد:

نتایج حاصل از تحلیل مدل اندازه‌گیری انگیزش نشان می‌دهد که فاکتور مربوط به ” در کار آموزش و مربی گری وقت صرف می‌کند.” با مقدار بار عاملی ۸۲ درصد بیشترین بار را بر روی سازه خود دارد و کمترین بار عاملی نیز مربوط به فاکتور ” روشن می‌سازد که پس از حصول اهداف عملکرد، فرد می‌تواند دریافت چه نتیجه‌ای را انتظار داشته باشد.” با مقدار بار عاملی ۶۴ درصد می‌باشد.

کتاب کاربرد Amos در علوم رفتاری با ۴۴ صفحه وزیری در شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما