کتاب پنجاه درس از قرآن منتشر شد.

کتاب پنجاه درس از قرآن نگارش محمد شاهقلی توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به پنجاه درس از درسهای قرآن کریم می پردازد که از تفسیر نمونه اخذ شده اند.

کتاب پنجاه درس از قرآن اولین اثر نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب پنجاه درس از قرآن

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب پنجاه درس از قرآن می نویسد:

همانطور که می دانید، قرآن یکی از کتب الهی، و بیانگر برنامه عملی بشر است. ولی بشر امروزی به طور ناشیانه از قرآن دور است و برنامه ی زندگی خویش را در جاهای دیگری جست جو می کند در صورتی که، کتاب وحی همه مشکلات و راه حل های آنرا و نیز پیمودن صراط مستقیم را نشان داده، و نجات دهنده ی انسان در هر دو جهان، و هم چنین شافع روز جزاست.

دعوت کنننده ی بشر به نیکی ها و بازدارنده از بدیها می باشد همانگونه که در حدیثی از امام صادق (علیه السلام) می‌خوانیم: ان القران زاجر و امر یامر بالجنه و یزجر عن النار همانا قرآن، بازدارنده و امر کننده است، امر می کند به سوی بهشت باز می دارد از آتش جهنم.

وی در بخش دیگری از پیشگفتار کتاب پنجاه درس از قرآن آورده است:

آشنایی فراتر با کلام وحی و بالا رفتن سطح قرآنی افراد جامعه، و هم چنین زنده نگاه داشتن قرآن است، تا اینکه به فراموشی سپرده نشود و باز هم تألیفی از تألیفات، بر مباحث قرآنی ایجاد شود تا روز به روز حقانیت کلام حضرت احدیت بر تمامی جهانیان روشن گردد و غافلان از غفلت خویش، بیرون آمده و به سراغ حقایق ارزشمند قرآن روند و با انس با آن به سعادت دنیوی و اخروی برسند حالا جای این سوال است که شاید به ذهن شما خوانندگان عزیز، خطور کرده باشد. که چرا این تألیف برگرفته از تفسیر نمونه است؟ در جواب، می توان بدون درنگ گفت: چون که تفسیر نمونه یکی از تفاسیر برتر روز، که در همه‌ی مراکز علمی ازآن استفاده می شود و درک فهم آن برای همه ی افراد آسان و راحت است، و اکثریت آن به دور از گنگی و دشواری اصطلاحات می باشد علاوه بر این در تفسیر نمونه کوشش شده، ترجمه ی ذیل آیات روان سلیس، گویا، دقیق، و در نوع خود جالب و رسا باشد.

محمد شاهقلی، نویسنده کتاب پنجاه درس از قرآن در بخشی از مقدمه کتاب می نویسد:

می توان تفسیر نمونه حضرت آیت الله مکارم شیرازی را یک تفسیر اجتماعی قلمداد نمود.

نه به نظر بنده، بلکه به نظر کثیری از بزرگان و مؤلفان، این تفسیر به نوبه ی خود و در حال حاضر از هر جهت مورد کاربرد مردم چه خاص و عام می باشد.

و چه بسا، محبوبیتی خاص نسبت به تفاسیر دیگر در حال کنونی در میان افراد جامعه پیدا کرده است.

همچنین سعی و تلاش بر این شده است که موضوعات این کتاب از موضوعات مورد نیاز و مهم باشد. که بیشتر افراد محتاج آن هستند. ولی این مطلب را نباید فراموش کرد که تمامی آیات شریفه قرآن هر یک درس بزرگی برای انسان است.

کتاب پنجاه درس از قرآن با ۲۶۴ صفحه وزیری در شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۶۰ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما