کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی منتشر شد.

کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی نوشته دکتر حسین احمدی سفیدان توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی می نویسد:

بررسی خط مشی‌های سیاسی در اندیشه سیاسی اسلام در مرحله نخست، مستلزم مراجعه به متون و منابع اسلام به مثابه یک مکتب الهی است. قرآن کریم نخستین منبع و متن اندیشه اسلامی است از این رو در برگیرنده آموزه‌هایی است که با راه‌یابی به آنها فهم دیدگاه اسلام در زمینه‌های مختلف و از جمله خط مشی‌های سیاسی میسر می‌گردد.. در این نوشتار سعی بر این است که خط مشی‌های سیاسی قرآن در عرصه داخلی و خارجی و نقش ارزشها در خط مشی گذاری سیاسی را استخراج و به تفصیل بیان شود. آنچه در این تحقیق حائز اهمیت است بیان اصول کاربردی است که می‌بایست در سیاستگذاری ها مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی آورده است:

احساس خلاء و نیازی که در این زمینه وجود داشت باعث انتخاب این موضوع شد و با توجه به اهمیت قرآن و وجود خط مشی‌های سیاسی مهم و کلیدی در آن، این قابلیت را دارد که خط مشی‌های سیاسی آن استخراج و در سیاستگذاری ها مورد استفاده قرار گیرد. مفروضات پژوهش عبارتند از:

  • قرآن قانون کامل الهی است که همه ابعاد حیات انسانی را در برگرفته و راه و رسم زندگی و سعادت و کمال آدمی در آن پیش بینی شده است.
  • در قرآن برای تمام عرصه‌ها برنامه و خطوطی بیان شده است. عرصه سیاسی هم نمی‌تواند بدون خطوط باشد.

نویسنده کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی در ادامه می نویسد:

برخود لازم می دانم از همه عزیزانی که در تهیه و شکل گیری این اثر یاری رسان اینجانب بودند تشکر نمایم از اساتید محترم جناب آقای دکتر غلامرضا بهروزی لک، دکتر نجف لک زایی ودکترسیدمحمدتقی آل غفور که با بیان نکات ارزشمند موجب غنای این اثر شدند. از دوستان عزیزم که بامطالعه اثر مطالبی را بیان کردندسپاسگذارم. ازپدر ومادر عزیزم که همواره با دعا، یاری رسان ومشوقم بودند تشکر می‌کنم. بی شک به همسر و فرزندانم به گونه دیگری مدیونم که از آنان نیز قدردانی می‌کنم.

کتاب قرآن کریم و خط مشی های سیاسی با ۱۸۴ صفحه وزیری در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما