کتاب سنگریزه های خوشبو منتشر شد.

کتاب سنگریزه های خوشبو نوشته اصغر دژبان افشرد توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب خاطرات و اتفاقات تربیتی و اخلاقی است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب سنگریزه های خوشبو می نویسد:

تازه به سن جوانی رسیده بودم که مدتی به دنبال احکام موسیقی و نظر شرع درباره آن رفتم. یک سال بعد به عللی به شدت درگیر مطالعات سیاسی شدم اما مدتی بعد دوباره به اهداف گذشته‌ام برگشتم که تلفیقی از کلاس‌های اخلاق و اعتقادات بود. از آن روز به بعد که تصمیم جدی خود را بر مطالعه در موضوعات عقاید و اخلاق گذاشتم و در همین موضوعات از محضر اساتیدِ پر از علم و حِلمی استفاده کردم، به این نتیجه رسیدم که کلید حل مشکلات اخلاقی، سیاسی و فرهنگی من، زمان و مکانی است که قرار است از خواب غفلت بیدار شوم و بفهمم که من باید بهتر از اینی که هستم باشم! به عبارت دیگر، مسئله‌های من وقتی حل خواهد شد که آن زمانی که قرار است خداوند مرا از خواب غفلت -چه نسبت به معنویات و چه نسبت به هر حقیقت و وظیفه‌ی دیگری- بیدار نماید، فرا رسد؛ تا برای عقاید و روح و اصلاح صفات روحی‌ام و وسعت یافتنِ قلبم بیش از هر چیزی وقت بگذارم و قدم بردارم؛ به همین دلیل بیداری از خواب غفلت را مهم‌ترین موهبت الهی می‌دانم؛ و چون یادآوری کردن برای عموم مردم مفید است فلذا یک تذکر -که می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد- شاید همان لحظه‌ای باشد که خداوند اراده فرموده تا کسی را متوجه حقیقتی نماید؛ و این از فضل خدای مهربان بعید نیست که ما انسان‌ها را وسیله‌ی بیدار ساختنِ همدیگر قرار دهد. بی‌گمان این خط فکری در اغلب نوشته‌هایم جاری است و «سنگ ریزه‌های خوشبو» که حدود هفتاد خاطره از خاطرات این حقیر است نیز عملاً در همین راستا می‌باشد اما با رنگ و بوی تربیتی. این مجموعه که با قلمی ساده نگاشته شده است، موضوعات مختلفی را برای تذکر و به سلامت گذشتن از این دنیا و یافتنِ دیدی بهتر و تربیتی خوب در برمی‌گیرد. سعی بنده در نگارش این خاطرات بر این بوده است که در طول نگارش، از آیات و روایات بهره برده شود تا انوار الهی، این کتاب را برای اغلب مردم مفید گرداند. چون هدفم یادآوری و القاء مفاهیم تربیتی و اخلاقی است فلذا در چینش خاطرات، ترتیب سنی را رعایت نکردم.

کتاب سنگریزه های خوشبو

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب سنگریزه های خوشبو آورده است:

قرآن عظیم به ما آموخت که داستان بهترین روش برای انتقال مفاهیم است؛ و همیشه بنای بنده بر این بوده که داستان‌نویسی و خاطره‌نویسی را ترویج دهم چون باور دارم که تمام انسان‌ها خاطراتی دارند که می‌تواند برای مردم قابل استفاده باشد و ای کاش همین امر رسمی شود و همه‌ی انسان‌ها خاطرات اخلاقی و تربیتی و اجتماعی خود را در اختیار دیگران قرار دهند تا مردم در اغلب زمینه‌ها از تجربه کردن بی‌نیاز گردند. البته ناگفته نماند که بنده مدعی نیستم خاطراتم برای همه‌ی مردم مفید باشد؛ بلکه علت نوشتن خاطراتم همین انتقال تجربه‌ها است.

نویسنده کتاب سنگریزه های خوشبو در ادامه مقدمه می نویسد:

بدون شک در این دنیا انسان به استاد نیاز دارد فلذا همیشه خود را مدیون تمامی عزیزانی می‌دانم که در طول زندگی‌ام حتی یک جمله‌ی کوتاه به بنده آموخته‌اند تا حقایق عالم هستی را بهتر بشناسم؛ مخصوصاً اساتیدم که دستبوس آن عزیزانم هستم؛ که یکی از آن عزیزان، جناب حجت الاسلام محمد زارعی -دام عزه- می‌باشد که پیشنهاداتی برای بهتر شدن این مجموعه به این حقیر هدیه فرمودند.

کتاب سنگریزه های خوشبو با ۱۷۶ صفحه رقعی در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۲ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما