کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن منتشر شد

کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن از منظر آیات قرآن نوشته مائده آخوند توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن می نویسد:

قرآن کریم به عنوان بهار دل‏ها، شفای صدور، سرچشمة دانش‏ها و استوارترین مرجع مسلمانان، هماره جان تفتیدة بهره‏گیران از معارف خویش را سیراب کرده است. مردم در سایة عمل به دستورات نورانیِ قرآن، از گمراهی‏ها به وادیِ نور هدایت می‏شوند و به زندگیِ سعادت‏مندانه می‎رسند.
به عبارتی، حقیقت نزول قرآن در این جمله خلاصه شده است: «بیرون ساختن از ظلمت‏ها به نور؛ از تاریکی جهل به نور دانش؛ از تیرگی کفر به نور ایمان؛ از سیاهی ستم‏گری و ظلم به نور عدالت؛ از پلیدی فساد به نور صلاح و از ظلمت گناه به نور پاکی و تقوا».

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن آورده است:

کتابی که هدایت، درمان و موجب بیداری و بینایی جامعه‏ای است که به آن اعتقاد داشته باشند. آن هم بینایی در تمام ابعاد زندگی به نحوی که بینش صحیحی به انسان اعطا کند. کتاب جاودانه‏ای که در سایة روشنگری و هدایتش، انسان می‏تواند به جهادی فکری و فرهنگی بپردازد.
قانون‏نامه‏ای که تمام پیروان مکتب توحیدی را به شناخت خالق یکتا و ایمان به او و نیز عوامل سعادت و شقاوت و ابزار آن دعوت می‏نماید. قرآنی که تنها راه رسیدن به سعادت جاوید را در پیوستن به حزب دوستان خویش یا «حزب الله» و تنها عامل شقاوت ابدی را پیوستن به حزب دشمنان خویش و یا «حزب شیطان» می‏داند.

نویسنده کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن در ادامه می نویسد:

به طور طبیعی، بدون بصیرت و هوشیاری و دشمن‌شناسی، نمی‌توان بر توطئه‌های دشمنان پیروز شد. برای تصمیم گیری و چگونگی واكنش در برابر دشمن باید ابتدا او راشناخت، به اهدافش پی بـرد و روش‌های او را در ضـربـه زدن و رسـیـدن به اهدافش بازشناخت؛ همچنان كه باید نقاط ضـعـف و قـوت او را مـورد مـطـالعـه قـرار داد. بـه مجموع این كارها دشمن شناسی گویند. اگر شـنـاسـایـی دشـمـن خـوب انـجـام نـگـیـرد آثـار مـنـفـی آن در مراحل تصمیم گیری و برخورد، خود را نشان می‌دهد.
از این رو، موضوع دشمن‌شناسی در اسلام، از اهمیت والایی برخوردار است. واژه‏های مرتبط با مفهوم «دشمن» همانند واژه «عدو» و «اعداء» بارها در قرآن مجید تکرار شده و آیات متعدد، چهره دشمنان اسلام و راه‌های مقابله با شیوه‌های نفوذ آنان را به خوبی تبیین نموده است. این آموزه‌های قرآنی دشمنان و شیوه‌های مبارزه با آنان را به ما می‌شناساند.
این کتاب در پی تبیین مفهوم «دشمنی با خداوند» و بررسی پیامد‏های آن، برای نیل به همین منظور است. بی‏شک، این مسیر، به آگاهی و هوشیاریِ انسان به قرار گرفتن در مسیر سعادت و دوری از دشمنان خداوند یاری خواهد رساند که:
«إِنَّ أَخَا الْحَرْبِ الْأَرِقُ وَ مَنْ‏ نَامَ‏ لَمْ‏ ینَمْ‏ عَنْه‏».
«همانا برادر جنگ، بیدارى و هوشیارى است، هر آن كس كه به خواب رود، دشمن او نخواهد خوابید!».

کتاب دشمنی با خداوند و پیامدهای آن با ۱۸۸ صفحه وزیری در شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما