کتاب درمان اختلال ریاضی منتشر شد.

کتاب درمان اختلال ریاضی نگارش اسماعیل احمدخانلو توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به بررسی اختلال ریاضی می پردازد و درمان آن را واکاوی می کند.

کتاب درمان اختلال ریاضی دومین اثر نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب درمان اختلال ریاضی

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب درمان اختلال ریاضی می نویسد:

کودکان ناتوان در یادگیری گروه ناهمگنی را تشکیل می‌دهند. گسترده وسیع، درجه و نوع اختلالات یادگیری مستلزم شیوه‌های متنوع و فنون تشخیص است. منظور از تشخیص در زمینه ناتوانی‌های یادگیری عبارت است از مورد شناسی و فنون مصاحبه، مشاهدات بالینی و به کار گیری آزمون‌های میزان شده رسمی و غیررسمی در یک آموزش بالینی.

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب درمان اختلال ریاضی آورده است:

منظور از آموزش بالینی انطباق تجربه‌های بدست آمده از بررسی وضعیت یادگیری یک کودک با نیازهای اختصاصی او است به نظر می‌رسد که تفهیم تئوری‌ها و مفاهیم موجود در زمینه ناتوانی‌های یادگیری در عمل یک نیاز اساسی برای تمام دست اندرکاران در این زمینه است.

تشخیص و آموزش اجزاء بهم پیوسته فرآیند مداومی است که از طریق آن تلاش می‌شود با درک کودک به او کمک شود تا یاد بگیرد. برنامه تدریسی که فقط به آموزش مهارتها با روال عادی تاکید ورزیده و بدون آن که به اطلاعات تشخیصی در مورد مساله خاص و بی همتای هر کودک توجهی داشته باشد. ممکن است موفقیتی به دست نیاورد..

احمدخانلو، نویسنده کتاب درمان اختلال ریاضی در بخشی از کتاب می نویسد:

یك اختلال یاد گیری به وسیله متخصصان بهداشت روانی و پزشكی به عنوان یك اختلال عصب زیست شناختی و یا اختلال پردازش زبان تشخیص د اده شده كه به وسیله عملكرد مغز به وجود آمد ه است. یكی از پیامدهای ناكارآمدی مغز شیوه‌ای كه افراد مبتلا به اختلال یاد گیری اطلاعات را كسب كرد ه و پردازش می‌کنند كه از عملكرد عادی و قابل انتظار برای كودك یا بزرگسالی كه می‌تواند بدون مشكل جدی یاد بگیرد، متفاوت است. یك اختلال یاد گیری ممكن است از لحاظ علمی د ر حوزه‌های شناسایی كلمه، ادراك خواندن، حساب كردن، استدلال كردن، هجی كردن و یا كلمه بندی نوشتن به وجود آید. یك اختلال یاد گیری غالباً وابسته به عملكرد غیرعادی مغز به علاوه در حوزه گفتار است. یك اختلال یادگیری كه در زمینه علمی تشخیص داده شده است ممكن است در زمینه‌های دیگر نیز اختلال ایجاد كند. به طور مثال فعالیت‌های روزمره یك فرد در خانه ممكن است از ناتوانی بالقوه حافظه، استدلال و یا حل مساله تأثیر بگیرد و وابسته به مشكل عصب زیست شناختی باشد. به علاوه ممكن است تأثیر نامطلوبی بر ارتباطات اجتماعی بگذارد زیرا كه ضعف فرایند شناختی فرد باعث می‌شود كه او در فكر كردن و یا رفتار د چار اشتباه و یا دچار كج فهمی رفتار دیگران گردد.

کتاب درمان اختلال ریاضی با ۲۱۷ صفحه وزیری در شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما