کتاب خانواده ایمانی منتشر شد.

کتاب خانواده ایمانی نوشته حسین خادم حسینی توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان سومین کتاب نویسنده است که به عوامل رشدافزا و آسیب زای خانواده از منظر روایات اهل بیت می پردازد و توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب خانواده ایمانی

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب خانواده ایمانی می نویسد:

زن و مرد از منظر اسلام مهمانانی محترم برای همدیگر هستند. اگر در معنای امانت نیک بیاندیشیم، به این نتیجه می‌رسیم که گویا اولیاء طرفین، دلبند خویش را بدیگری سپرده و می‌فرماید که این امانتی از جانب خداست که به تو می‌سپارم، باید او را مطابق امانت خدایی اکرام و احترام کنی.

وی در بخشی دیگری از مقدمه کتاب خانواده ایمانی آورده است:

علاوه بر احادیث متعددی که در مورد برکات و امورات قبل از ازدواج در کتب روایی آمده است، در مورد معاشرت نیکو همسران با همدیگر نیز احادیث متعدد با موضوعات متنوعی وجود دارد که در این نوشتار به بخشی از این روایات اشاره خواهد شد.

نویسنده کتاب خانواده ایمانی در ادامه می نویسد:

در این نوشتار که مشروح مباحث مطرح شده در ماه مبارک رمضان در میان بندگان و مهمانان الهی است، محورهای اساسی برای تحکیم خانواده و همچنین عوامل آسیب زا با محوریت روایات اهل بیت تقدیم شده است.

نویسنده کتاب خانواده ایمانی در بخشی از متن کتاب هم می نویسد:

اکثر حوادث ناگوار در خانواده که در نهایت منجر به طلاق طرفین می‌شود ریشه در مدارا نکردن طرفین دارد. در اسلام طلاق بسیار نکوهش شده است و چه بسا این امر اشاره‌ای بر اهمیت و ارزش مدارای طرفین در منظر اسلام باشد. از پیامبر اسلام آمده است که فرمود:
زن بگیرید و طلاق مدهید زیرا عرش از وقوع طلاق می‌لرزد.
همچنین درباه رفتار نیک با زنان فرمود:
جبرئیل آن قدر در مورد زنان به من سفارش کرد که گمان کردم که طلاق آنان جز در مواردی که فضاحت آشکار از آنان دیده شود، جایز نیست.
رسول خدا در بیانی دیگر مدارا در زندگی را از نعمت خداوندی برای خانواده برشمرده و فرمود است:
هرگاه خداوند برای خانواده‌ای خیر بخواهد آنان را در دین دانا می‌کند. کوچک‌ترها بزرگترهایشان را احترام می‌نمایند. مدارا در زندگی و میانه روی در هزینه‌های زندگی روزیشان می‌نماید و به عیوبشان آگاهشان می‌سازد تا آنها را بر طرف کنند.

کتاب خانواده ایمانی با ۱۵۴ صفحه رقعی در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما