مجموعه کتابستان با بهره گیری از کادر تخصصی قوی برای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب آمادگی دارد.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری

کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی منتشر شد

کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی

کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی نوشته حسن حسن زاده توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی می نویسد:

هدف از خلقت انسان رسیدن به کمال و سعادت است که از طریق تربیت صحیح امکان پذیر است و در این زمینه الگوپذیری از دیگران و اسوه قرار دادن آنها نقش مهمی ایفا می‌کند. الگو می‌تواند دارای خصوصیات متفاوتی باشد که با توجه به جایگاه نهج البلاغه اهمیت شناخت و تبیین دیدگاه امام علی بی تردید مهم و راه گشاست. بررسی‌های علمی نشان می‌دهد که تربیت الگومدار یکی از مهمترین گونه‌های تربیتی است که به خاطر مزیت‌هایی مانند فطری بودن، عینی بودن، محسوس و عملی بودن، در متربی تأثیر بسیار دارد.

وی در بخشی دیگری از مقدمه کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی آورده است:

تربیت الگومدار تربیتی است که اساس آن بر محور الگو دهی و ارائۀ عینی و عملی بنا شده است. در این گونه از تربیت مربی تلاش می‌کند نمونۀ رفتار و کردار مطلوب را عملاً در معرض دید متربی قرار دهد تا شرایط لازم برای الگو برداری و تقلید برای وی فراهم آید.
اهم گونه‌های آن عبارتنداز: الگو دهی، الگو زدایی و ….
این روش تربیتی نسبت به سایر روش‌های تربیتی از امتیازاتی برخوردار است از جمله: فطری بودن، همیشگی بودن، عینی و محسوس بودن و…
امام علی جهت تربیت انسان‌ها از روش‌های تربیتی گوناگونی استفاده کرده‌اند، از جمله: روش موعظه و نصیحت، محبت، ذکر و فکر، روش الگومدار و … اما به نظر می‌رسد که مهم‌ترین و کار آمدترین روشی که امام علی در تربیت، به کار می‌گرفتند روش الگو مدار است زیرا انسان در مراحل مختلف زندگی خود به الگو نیاز دارد، هرچه الگوها مناسب‌تر باشد انسان در رسیدن به کمال موفق‌تر است.

نویسنده کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی در ادامه می نویسد:

از آنجا که تربیت الگومدار، اساس یادگیری در انسان است و یک ویژگی فطری بشری است و عمومی‌ترین و نافذترین روشی است که قرآن و روایات از آن استفاده کرده‌اند و لذا در علوم تربیتی روز نیز بسیار مورد تاکید قرار گرفته و برای آن گونه‌ها وخصوصیت‌های متعددی را بیان کرده‌اند و به سبب جایگاه ویژه امام علی و به کارگیری آن در سیرۀ قولی و عملی ایشان، در نتیجه بایسته است که برای به‌دست آوردن جایگاه تربیت الگومدار از دیدگاه امام علی، کلام ایشان که به خصوص در نهج البلاغه ظهور یافته است، مورد مداقه قرارگیرد.

کتاب تربیت الگومدار از منظر امام علی با ۱۷۴ صفحه وزیری در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

رضا مطهری

مرکز چاپ و انتشار کتابستان در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب، فعالیت خود را از سال 1393 به عنوان یکی از بزرگترین مراکز این کار در ایران آغاز نموده است. 

مجموعه کتابستان از شما در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *