مجموعه کتابستان با بهره گیری از کادر تخصصی قوی برای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب آمادگی دارد.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری

کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار منتشر شد.

کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار

کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار نوشته محمد فیروز دهقان توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب با توجه به اقبال مردم به بازار سرمایه با استقبال خوب مردم مواجه می شود. این‌کتاب اولین اثر نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار می نویسد:

اصل ثابتی در فرهنگ سرمایه گذاری وجود دارد مبنی بر اینكه سرمایه از ریسك و خطر گریزان است و به سوی بازده و سود تمایل دارد. به همین خاطراست كه سرمایه گذاران ریسك گریز از ورود سرمایه خود به جایی كه خطر و ریسك وجود دارد یا افق نامشخصی در برابر سود و اصل سرمایه شان هست، امتناع می كنند. اما آیا می توان جایی را پیدا كرد كه سرمایه گذاری در آن ریسك نداشته باشد؟ ریسك و خطر از دست دادن اصل و فرع سرمایه در همه جا هست، بعضی سرمایه گذاری ها پر خطرند و برخی كم خطر. سرمایه گذار با توجه به میزان خطر و ریسك سرمایه گذاری، انتظار سود و بازده متناسب را دارا می باشد. معمولا سرمایه گذاران به وسیله تجزیه و تحلیل های مالی خود به دنبال بازده متناسب با توجه ریسك مربوط می باشند.

کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار

وی در بخش دیگری از پیشگفتار کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار آورده است:

در یك بازار متعارف كه در آن عوامل بازار واجد اطلاعات می باشند، بازده بالا همواره ریسك بالاتری را نیز به دنبال خواهد داشت. این موضوع موجب می شود كه همواره تصمیم گیری جهت سرمایه گذاری بر اساس روابط میان ریسك و بازده صورت گیرد و یك سرمایه گذار همواره دو فاكتور ریسك و بازده را در تجزیه و تحلیل و مدیریت سبد سرمایه گذاری های خود مدنظرقرار دهد. به عبارت دیگر، سرمایه گذاری به عنوان یك تصمیم مالی همواره دارای دو مؤلفه ریسك و بازدهی بوده كه مبادله این دو تركیبهای گوناگون سرمایه گذاری را عرضه می كند. از یك طرف، سرمایه گذاران به دنبال بیشینه كردن عایدی خود از سرمایه گذاری هستند و از طرف دیگر، با شرایط عدم اطمینان حاكم بر بازارهای مالی مواجه می باشند كه عامل اخیر، دستیابی به عواید سرمایه گذاری را با عدم اطمینان مواجه می سازد.

محمد فیروز دهقان، نویسنده کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار در ادامه پیشگفتار می نویسد:

معمولاً در اقتصاد و بخصوص در سرمایه گذاری فرض بر این است كه سرمایه گذاران منطقی عمل می كنند. سرمایه گذاران منطقی، اطمینان را به عدم اطمینان ترجیح می دهند و طبیعی است كه در این حالت می توان گفت سرمایه گذاران نسبت به ریسك علاقه ای ندارند، به عبارت دقیق تر سرمایه گذاران ریس ك گریز هستند. یك سرمایه گذار ریسك گریز، كسی است كه در ازای قبول ریسك، انتظار دریافت بازده مناسبی دارد. باید توجه داشت كه در این حالت پذیرفتن ریسك یك كار غیر منطقی نیست، اگر چه میزان ریسك خیلی زیاد باشد، چون در این حالت انتظار بازده بالایی نیز وجود دارد. در واقع، سرمایه گذاران به طور منطقی نمی توانند انتظار داشته باشند كه بدون قبول ریسك بالا، بازده بالایی كسب كنند.

از طرف دیگر تحقیقات انجام شده حاكی از آن است كه افراد در تصمیم گیری های خود تحت شرایط ریسك، به هیچ وجه به صورت منطقی و عقلایی عمل نمی كنند.

حال با توجه به اهمیت ریسك و بازده در تصمیمات سرمایه گذاری، در این ره آورد عوامل موثر بر ریسك و بازده سرمایه گذاری در محصولات مالی در قالب سه دسته عوامل كلان اقتصادی، عوامل خرد اقتصادی و عوامل غیر اقتصادی مورد بررسی قرار می گیرد.

کتاب بررسی ریسک در بازار بورس اوراق بهادار با ۱۰۰ صفحه وزیری در شمارگان ۱۰۰ نسخه و قیمت ۴۱ هزار تومان منتشر شده است.

رضا مطهری

مرکز چاپ و انتشار کتابستان در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب، فعالیت خود را از سال 1393 به عنوان یکی از بزرگترین مراکز این کار در ایران آغاز نموده است. 

مجموعه کتابستان از شما در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *