مجموعه کتابستان با بهره گیری از کادر تخصصی قوی برای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب آمادگی دارد.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری

کتاب اعتکاف خوبان منتشر شد.

کتاب اعتکاف خوبان

کتاب اعتکاف خوبان احکام و اعمال مراسم معنوی اعتکاف تهیه و تنظیم: واحد پژوهش انتشارات عاصم زیر نظر: حجت الاسلام و المسلمین رضا مطهری توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب این انتشارات در حوزه اعتکاف است.

کتاب اعتکاف خوبان

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب اعتکاف خوبان می نویسد:

اعتکاف دریچه‌ای به کمال و روزنه‌ای به نور الهی است که در سفره خانه فیض ماه رجب به روی مردان و زنان خداجو گشوده می‌شود و مهمانان این ضیافت نورانی و معنوی برخوردار از نظر لطف الهی و عنایان ویژه رجبیه، سیر و سلوک عرفانی خود را به هدف جلب رضایت خداوند بزرگ و پیرایش روح و روان در زلال تقوا و عبودیت منزل به منزل طی می‌کنند.

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب اعتکاف خوبان آورده است:

پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در سنت حسنه اعتکاف شد و عبادت عاشقانه و عارفانه به برکت رویش انقلابی جوانان به برنامه‌ای محوری تبدیل شد و مردم متدین بخصوص جوانان و نوجوانان با حضور در این مراسم عشق و دلدادگی خالصانه و صادقانه خود را به ساحت ربوبیت الهی به نمایش گذاشته و می‌گذارند.

نویسنده کتاب اعتکاف خوبان در ادامه می نویسد:

قرآن کریم در آیاتی به مسئله اعتکاف اشاره کرده است؛ از جمله به حضرت ابراهیم و اسماعیل فرمان می­ دهد خانه خدا را برای طواف کنندگان و معتکفان و نماز­گذاران آماده سازید، آنجا که فرمود:
وَإِذْ جَعَلْنَا الْبَیْتَ مَثابَةً لِلنّاسِ وَ أمْناً وَ اتَّخِذُوا مِنْ مَقامِ اِبْراهیمَ مُصَلّیً وَ عَهِدْنا اِلی اِبْراهیمَ وَ اِسْماعیلَ أنْ طَهِّرا بَیْتِیَ لِلطّائِفینَ وَ الْعاکِفینَ وَ الرُکَّعِ السُّجُودِ.
و [به یاد آور] هنگامی که خانه کعبه را محل بازگشت و مرکز امن برای مردم قرار دادیم، و از مقام ابراهیم، عبادت گاهی برای خود انتخاب کنید، و ما به ابراهیم و اسماعیل امر کردیم که: خانة مرا برای طواف کنندگان و معتکفان و رکوع کنندگان و سجده کنندگان پاک و پاکیزه کنید.

کتاب اعتکاف خوبان با ۶۴ صفحه رجیبی در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه و قیمت ۲ هزار تومان منتشر شده است.

رضا مطهری

مرکز چاپ و انتشار کتابستان در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب، فعالیت خود را از سال 1393 به عنوان یکی از بزرگترین مراکز این کار در ایران آغاز نموده است. 

مجموعه کتابستان از شما در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *