کتاب آشنایی با چهارده معصوم منتشر شد.

کتاب آشنایی با چهارده معصوم نوشته موسسه ریحانة النبی عجب شیر توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان دومین کتاب این موسسه است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب آشنایی با چهارده معصوم می نویسد:

سپاس خدایی را سزاست که بندگان خود را ملزم به شناختن اولیاء و عباد خاص خویش ساخته و یاد و نام ایشان را به‌منزلۀ یاد خود، سبب کرامت و رضای خویشتن قرار داده است و بی‌پایان بر سرور آنان و گرامی‌ترین انبیای او حضرت ختمی‌مرتبت و بر دوازده معصوم و جانشین او باد که بهترین خلفا و برگزیده‌ترین جانشینان رَبُّ العالمین می‌باشند.
چنین گوید بندۀ بی‌بضاعت و نیازمند رحمت پروردگار بی‌نیاز خود یکی از مربیان قرآنی ریحانۀ النبی ازآنجایی‌که ملاحظه می‌کردم بیشتر قرآن آموزان دینی وایمانی از احوالات و تاریخ زندگانی پیامبر گرامی و ائمه هدی جز عده‌ای اندک و معدود اطلاع چندانی ندارند و در زندگی تنها به نام مبارکشان و عزاداری آن بزرگواران بسنده کرده‌اند تصمیم گرفتم با یاری جستن از حق‌تعالی و با استفاده از کتاب ارزشمند زندگانی چهارده معصوم که نوشته احمد شهبازی است آشنایی مختصر و خلاصه‌وار از زندگانی چهارده معصوم همراه با چهل حدیث گوهربار از هرکدامشان خدمتی به چهارده معصوم و قرآن آموزان عزیزکرده باشم و در پایان کتاب جدول خلاصه‌شده ایی از تاریخ زندگانی انبیاء که برگرفته از کتاب قصه‌های قرآن تألیف محمد احمد جاد المولی و … مترجم استاد مصطفی زمانی (ره) نوشتم تا این خدمت را تا حدودی در محضر خدای تبارک‌وتعالی به نحو احسن انجام داده باشم و امیدوارم که قرآن آموزان عزیز با استفاده از این کتاب و توفیق رحمت خدا الگوی واقعی زندگی را انتخاب کرده و راه و سیره روش زندگی چهارده معصوم را ادامه داده و در این دنیا و آخرت عاقبت‌به‌خیر باشند.

وی در بخشی دیگری از مقدمه کتاب آشنایی با چهارده معصوم آورده است:

رحمت خدا بر بنده ای که امر ما را زنده کند، دانش‌های ما را فراگیرد و به مردم بیاموزد. اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را می‌دانستند از ما پیروی می‌کردند.۱ امام رضا (معانی الاخبارص ۱۸۰)
اهل‌بیت گنجینه‌داران علم و اخلاق الهی هستند و تردیدی نیست که در عصر حاضر با وجود انواع مشکلات و بیماری‌های اجتماعی نیاز به بحر جستن از معنویت و سیره آنان در جامعه بیشتر شده است.
تنها راه سعادت ما عمل به سخنان اهل‌بیت و الگو قرار دادن سیره و روش زندگانی آنان در حیات دنیوی ماست.

نویسنده کتاب آشنایی با چهارده معصوم در ادامه می نویسد:

از این منظور بازخوانی احادیث امامان هدایت ضرورتی فرازمانی است برای همین هست که روایات تأکید فراوانی بر حفظ کردن احادیث و مطالعه زندگانی آن بزرگواران شده است. از دیرباز در میان علمای بزرگ توجه به نگارش کتب چهل حدیث فراوان بوده است.
از همین رو به‌صورت منتخب چهل حدیث از چهارده معصوم همراه با خلاصۀ زندگانی آن بزرگواران برای شما عزیزان آماده‌شده است که می‌توانید در ادامه بخوانید.

کتاب آشنایی با چهارده معصوم با ۲۰۸ صفحه وزیری در شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۰ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما