کتاب آب و آتش منتشر شد

کتاب آب و آتش مهارت‌های کنترل خشم با تکیه بر آموزه های دینی نوشته فرشته محمدی توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان اولین کتاب نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب آب و آتش

نویسنده در بخشی از پیشگفتار کتاب آب و آتش می نویسد:

خشم به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی شمرده می‌شود، جهت کنترل این ناهنجاری در آیات و روایات راهکارهایی ارائه شده است.
پیش از ارائه راهکارهای عملی جهت کنترل خشم، لازم است تا شناختی درباره‌ی انسان پیدا نموده و بر اساس آن راهکارها مطرح شوند، در یک نگاه کلی انسان دارای سه بعد ادارکی، احساسی و رفتاری می‌باشد.
خداوند تبارک و تعالی، نعمت زندگی را به هر موجودی عطا نموده، آن گاه که مسیر درست و نادرست را به او نشان داده است. و از این رو انسان باید برای شناخت زندگی و رفتار صحیح ابتدا سراغ خداوند برود. از آنجایی که خداوند قرآن و اهل بیت را بر سر راه انسان قرار داده است تا بتواند در شناخت رفتار صحیح هنگام مواجه شدن با سختی‌ها و مشکلات زندگی گام بردارد لازم است به سراغ آیات قرآن و اهل بیت برود. اهل بیت عصمت و طهارت، به عنوان حاملان و وارثان قرآن مهم‌ترین و ارزشمندترین احادیث را پس از پیامبر بیان داشته‌اند، اصلی‌ترین رسالت معصومین تبیین و تفسیر آیات قرآن و بیان احادیث در موارد لازم و ضروری بوده است.

وی در بخش دیگری از پیشگفتار کتاب آب و آتش آورده است:

حجم عظیمی از روایاتی که در منابع گوناگون بدست ما رسیده است اختصاص به زندگی انسان دارد. اهل بیت با توجه به ظرفیت علمی افراد، توانایی و استعداد آن‌ها، در راه تعالی اسلام ناب محمدی از شیوه‌های مختلفی استفاده نموده‌اند، و تلاشهای بسیاری برای پایداری اسلام و شناساندن حقیقت قرآن انجام داده‌اند. همه مواردی که در آیات و روایات برای رفتار صحیح ذکر شده است به نوعی در یکدیگر تنیده و به هم پیوسته و تکمیل کننده دیگری هستند به طوری که آنچه در رفتار انسان تجلی پیدا می‌کند ثمره و نتیجه شناخت و تمابلات و به عبارت دیگر بینش و گرایش افراد است که سمت و سوی زندگی او را جهت می‌دهد.

نویسنده کتاب آب و آتش در ادامه می نویسد:

در این نوشته برآنیم تا با بررسی ابعاد وجودی انسان مهارت‌های بینشی، گرایشی و کنشی کنترل خشم را از بطن آیات و احادیث استخراج نموده و مورد بررسی قرار دهیم و جهت سهولت آیات و روایات هر بخش از ابعاد وجودی انسان را به صورت جداگانه در سه فصل بیان نموده‌ایم. لازم به ذکر است که در هیچ یک از پژوهش‌هایی که با محوریت مهارت‌های کنترل خشم تدوین گردیده، این شیوه استفاده و بررسی نشده است.

کتاب آب و آتش با ۱۲۲ صفحه وزیری در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما