چاپ کتاب شعر در مشهد- صفر تا صد مراحل و هزینه ها

چاپ کتاب شعر در مشهد یکی از دغدغه های شاعران مشهدی است. چه بسیار شاعرانی که اشعار پرمحتوایی سروده اند ولی چون تصور می کنند هزینه چاپ کتاب بسیار بالا است از انتشار آنها منصرف شده اند. در حالی که اگر بتوانند مجموعه ای را بیابند که عهده دار چاپ کتاب شعر در مشهد باشد به راحتی می توانند اشعار خود را در اختیار دیگران قرار دهند و هیچ گونه نگرانی از سرقت آنها نداشته باشند.

امروزه چاپ کتاب شعر یکی از پرطرفدارین امور برای شاعران، مخصوصا شاعران جوان است که مورد توجه قرار گرفته است. چاپ کتاب شعر در مشهد در این راستا کمک شایانی به این افراد خواهد کرد.

چاپ کتاب شعر در مشهد

مراحل چاپ کتاب شعر در مشهد

از مهم‌ترین سؤالات شاعران جوان، سؤال درباره مراحل چاپ کتاب است. ما در این قسمت بصورت خلاصه وار به مراحل چاپ کتاب شعر در مشهد اشاره می کنیم:

مرحله اول: تنظیم قرار داد: در این مرحله قراردادی میان شاعر و ناشر کتاب تنظیم و امضاء می‌شود تا شاعر مطمئن باشد از مزایای چاپ کتاب برخوردار خواهد شد و همه حقوق کتاب برای او محفوظ خواهد ماند. مجموعه کتابستان فرصتی فراهم کرده است تا شاعرانی که در شهرستان حضور دارند و نمی توانند بصورت حضوری برای عقد قرارداد حاضر شوند بتوانند غیر حضوری قرارداد را منعقد کنند. کتابستان، قرارداد را بصورتی تنظیم می کند که حتماً امتیاز کتاب برای نویسنده حفظ شود تا در صورت تمایل بتواند کتابش را بوسیله ناشر دیگری به چاپ برساند.

مرحله دوم: تایپ اثر یا تحویل فایل تایپ شده به ناشر: دومین قدم از مراحل چاپ کتاب شعر در مشهد، تایپ متن دست نوشت کتاب در نرم افزار Word یا تحویل فایل تایپ شده به ناشر است.

مرحله سوم: صفحه آرایی کتاب: در این مرحله فایل تایپ شده اشعار، در اختیار صفحه آرا قرار می گیرد تا بصورت دقیق و متناسب با استانداردهای لازم، توسط نرم افزار تخصصی InDesign صفحه‌ آرایی می‌شود.

مرحله چهارم: دریافت شابک (ISBN): شابک عدد منحصر بفرد ۱۳ رقمی است که از خانه کتاب دریافت می شود. مرکز کتابستان در کمتر از ۱ ساعت شابک کتاب را با ثبت رسمی خانه کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد.

مرحله پنجم: دریافت فیپا: فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار کتاب است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود.

مرحله ششم: دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: در این مرحله برای صدور مجوز نشر پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح جلد رنگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. معمولا مجوز نشر کتاب یک هفته الی یک ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد.

مرحله هفتم: تایید نهایی فایل متن و جلد توسط شاعر: مجموعه کتابستان براساس تعهد کاری خود لازم می بیند حتما فایل نهایی متن و جلد را به تایید شاعر برساند و اگر این فایل ها نیاز به بازبینی و اصلاح دارند قبل از چاپ اصلاح شوند.

مرحله هشتم: چاپ و صحافی: بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد.

مرحله نهم: تحویل کتاب های چاپ شده به شاعر: در این مرحله کتابهای منتشر شده با تیراژ مدنظر شاعر از طریق حضوری یا با تیپاکس به وی تحویل داده می شود.

مرحله دهم: ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول: پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۶ نسخه از آن را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کند و مجوز اعلام وصول را دریافت کند. با این کار عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

چاپ کتاب شعر در مشهد

هزینه چاپ کتاب شعر در مشهد

پایین بودن هزینه چاپ کتاب شعر در مشهد و ارائه تخفیفات ویژه، از مهم ترین مزایای انتشار کتاب در مجموعه کتابستان نسبت به سایر موسسات است. این مجموعه جهت رفاه حال شاعران توانمند تخفیفات ویژه‌‌ای برای آنها فراهم کرده است. با این حساب باید بگوییم هیچ گاه مشکلات مالی و هزینه های سرسام آور، مانعی برای چاپ کتاب شعر نخواهد بود و شما می توانید اشعار خود را با کمترین هزینه منتشر کنید.

چاپ کتاب شعر در مشهد

مشهد مقدس نیز از دیرباز مانند نقاط مختلف ایران دارای شاعران و ادیبان فراوانی بوده است. در عصر کنونی برخی از شاعران فکر می کنند حتما لازم است مراحل چاپ کتاب را به صورت حضوری طی کنند در حالی که با کمترین زمان لازم و تماس با ناشران متخصص می توانند بصورت غیرحضوری و حتی به وسیله ناشران غیرمشهدی کتاب خود را منتشر کرده و در اختیار علاقمندان شعر و ادب قرار دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما