چاپ کتاب در ارومیه و نحوه تحویل آن + هزینه ارزان

یکی از نکاتی که برای مولفان بسیار مهم است، نحوه تحویل کتاب پس از چاپ در انتشاراتی های معتبر است. مولفانی که اقدام به چاپ کتاب در ارومیه می نمایند، همیشه نگران این مسئله هستند که در کجا کتاب های خود را به فروش برسانند. از طرف دیگر آیا لازم است برای پخش کتاب نیز هزینه دیگری پرداخت شود؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای این که در این خصوص دچار نگرانی های خاصی نشوید، بهتر است پیش از اقدام به چاپ کتاب، هزینه های چاپ کتاب در ارومیه را مورد بررسی قرار دهید. این طراحی جلد کتاب شما چه هزینه ای دربر خواهد داشت، آیا برای دریافت مجوز نیز باید هزینه ای پرداخت شود؟، صفحه آرایی کتاب باید به چه صورت باشد و… همگی از جمله مراحل چاپ کتاب به شمار می روند، که در هزینه نهایی تاثیر گذار هستند.

چاپ کتاب در ارومیه

نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب در ارومیه

اصولا بیشتر انتشاراتی های معتبر دو نوع قرارداد با مولف تنظیم می کنند. در یکی از این قرارداد ها هزینه میان مولف و انتشاراتی تقسیم می شود. به این صورت که مولف ابتدا مبلغ مشخصی از هزینه چاپ کتاب خود را به انتشاراتی پرداخت می کند، و در مرحله دوم انتشاراتی اقدام به پرداخت هزینه باقی مانده برای چاپ کتاب می نماید.

در این نوع قرارداد مزایای چاپ کتاب در آینده و امتیازاتی که می تواند برای مولف به همراه داشته باشد، از دست می رود. اما در روش دیگر مولف ابتدا ۵۰ درصد از هزینه چاپ کتاب در ارومیه را در زمان عقد قرارداد به انتشاراتی می پردازد، و ۵۰ درصد باقی آن را نیز باید پس از صحافی و پیش از چاپ به انتشاراتی بپردازد.

در این حالت تمامی امتیازات و مزایای چاپ کتاب برای مولف محفوظ باقی می ماند. می تواند در اینده کتاب خود را مجددا و در تیراژ بالاتر به چاپ رساند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما