هزینه چاپ کتاب در قم + صفر تا صد هزینه‌ها

هزینه چاپ کتاب در قم برای نویسندگان کتاب های مختلف (مذهبی، علمی، رمان، شعر و …) و مخصوصاً دانشجویان کم درآمد که برای پرداخت هزینه های بالا مشکل دارند از اهمیت خاصی برخوردار است تا بتوانند از مزایای چاپ کتاب بهره ببرند. مرکز چاپ و نشر کتابستان، با بهره گیری از روش های نوین چاپ مانند چاپ دیجیتال، تلاش می کند کتاب های نویسندگان و شاعران را در تیراژ محدود منتشر کند تا این عزیزان مجبور نباشد هزینه های گزافی را برای چاپ کتاب پرداخت کنند. در این روش همه مراحل چاپ کتاب (صفحه آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوزها و چاپ) طی می شود ولی کتاب‌های چاپ شده محدود است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

هزینه چاپ کتاب در قم

هزینه چاپ کتاب در قم

بخشی از هزینه های چاپ کتاب ثابت است و بخشی متغیر؛ اخذ مجوزها برای همه کتابها ثابت است ولی هزینه های صفحه آرایی و چاپ به مواردی چند ارتباط دارد:

– تعداد صفحات: تعداد صفحات کاغذ مصرفی و هزینه های لازم برای چاپ را مشخص می کند. قطعا هزینه صفحه آرایی و چاپ کتابی با ۱۰۰ صفحه با کتاب دیگری با ۵۰۰ صفحه متفاوت است.

– نوع چاپ: برای چاپ کتاب از انوع مختلفی استفاده می شود. چاپ افست بخاطر تعداد تیراژ بالای آن صرفه اقتصادی دارد ولی در این روش حداقل تیراژ کتاب باید بیش از ۱۰۰۰ جلد باشد در حالی که برای چاپ دیجیتال براساس تعداد کتاب هزینه ثابتی برای چاپ یک جلد دریافت می شود و تیراژ نقش زیادی در آن ندارد.

– قطع کتاب: سایز کتاب ها در پنج نوع رحلی، وزیری، رقعی، پالتویی و جیبی شکل می گیرد. قطعاً هر چه اندازه کتاب بزرگتر باشد هزینه چاپ بیشتر خواهد بود.

– جنس کاغذ: برای چاپ کتاب می توان از کاغذهای مختلفی استفاده کرد: تحریر ۷۰ گرم یا ۸۰ گرم و یا گلاسه ۱۰۰ گرم، ۱۳۵ گرم، ۱۷۰ گرم و … که هزینه های متفاوتی خواهند داشت.

– نوع صحافی: صحافی شومیز (با دو نوع چسب گرم و سرد) و صحافی جلد سخت دو نوع عمده صحافی هستند که هزینه های متفاوتی دارند.

– رنگ متن: هزینه چاپ کتاب تک رنگی مشکی با کتاب چهار رنگ متفاوت است.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره مراحل و هزینه های چاپ کتاب با مشاوران مرکز چاپ و نشر کتابستان تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما