چند نکته درباره هزینه چاپ کتاب در تیراژ کم

هزینه چاپ کتاب در تیراژ کم مناسب برای همه

هزینه چاپ کتاب در تیراژ کم به دلیل به صرفه بودن برای تمام نویسندگان فرصتی ویژه را فراهم می آورد تا بتوانند به چاپ کتاب خود اقدام کنند و تجربه ی دوست داشتنی چاپ و نشر کتاب خود را از دست ندهند. به ویژه این که عده ی زیادی از افرادی که تمایل به انتشار کتاب خود دارند، به دلیل نگران بودن از این که نتوانند از عهده ی پرداخت هزینه های چاپ کتاب بربیایند، به طور کلی از این کار منصرف می شوند.

چه بسا یک چنین ذهنیت اشتباهی باعث شود تا یک دانشجو و یا استاد دانشگاه، یک نویسنده و یا هر فرد دست به قلمی آینده ی درخشانی را که می توانست با چاپ کتاب خود در آینده داشته باشد، به سادگی از دست بدهد.

چند نکته درباره هزینه چاپ کتاب در تیراژ کم

هزینه چاپ کتاب در تیراژ کم و مزیت های آن

نکته ای که در رابطه با هزینه چاپ کتاب در تیراژ کم لازم به ذکر می باشد، این نکته است که با کم شدن تعداد کتاب های چاپ شده، در مراحل چاپ کتاب چه از نظر کیفی و چه از لحاظ کمیت کار تفاوتی ایجاد نخواهد شد. در واقع کم شدن هزینه ها به دلیل کم شدن تعداد جلدهای کتاب های به چاپ رسیده می باشد که برخی از مراکز چاپ کتاب نظیر سایت کتابستان برای رفاه حال نویسندگان در بین انواع خدمات خود قرار داده اند. زمانی که تیراژ کتاب یعنی تعداد کتاب هایی که به چاپ می رسند، به میزان کم تری در نظر گرفته شود، مزایای چاپ کتاب عبارت هستند از:

  • نداشتن دغدغه و نگرانی برای از دست رفتن سرمایه ای بسیار زیاد به دلیل به فروش نرفتن کتاب ها
  • صرفه جویی در هزینه ها به علت کم شدن تعداد جلدهای کتاب
  • چاپ شدن زودتر کتاب به دلیل کم بودن تمام کارهایی که باید برای تعداد جلدهای کم تر انجام شود
  • ارزیابی کردن میزان استقبال مخاطبان و امکان تصمیم گیری برای صرف هزینه های بیش تر برای چاپ مجدد و یا اقداماتی دیگر نظیر توقف چاپ کتاب
  • سنجش کشش بازار و تصمیم گیری برای این که چاپ مجدد چنین کتاب هایی پتانسیل فروش در بازار را دارند یا نه
  • داشتن امکان برطرف کردن ایرادهای احتمالی بدون انتشار پیدا کردن به صورت حداکثری و زیاد

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما