هزینه چاپ کتاب ترجمه شده چقدر است؟

هزینه چاپ کتاب ترجمه شده چقدر است؟

هزینه چاپ کتاب ترجمه شده در مراکز چاپ کتاب مختلف دارای تفاوت هایی است که به عوامل متعددی نظیر نحوه ی خدمت رسانی، مواد اولیه ای که برای چاپ کتاب به کار می رود، دستمزد کارشناس هایی که در مراحل چاپ کتاب مشغول به فعالیت هستند و البته تعداد جلدهای کتاب بستگی دارد. اما مواردی که به صورت معمول در تمام این مراکز میزان هزینه های چاپ کتاب را تحت تأثیر قرار می دهند، عبارت هستند از:

  • طراحی جلد
  • صفحه آرایی
  • هزینه اخذ مجوزها
  • هزینه ویراستاری
  • هزینه چاپ و صحافی

هزینه چاپ کتاب ترجمه شده چقدر است؟

هزینه چاپ کتاب ترجمه شده و ویراستاری

با توجه به این که بسیاری از مترجمین برای انتشار کتاب خود نیازمند به یک ویراستاری دقیق برای اثر ترجمه شده ی خود هستند تا روانی نوشته در حدی بسیار بالا قرار گیرد، ویراستاری یکی از موارد بسیار مهم و تأثیرگذار در هزینه چاپ کتاب ترجمه شده به شمار می آید. این مرحله ی مهم اگر به درستی انجام نشود، نه تنها رزومه ی کاری مترجم را دچار نقصی بزرگ می کند بلکه به طور قطع کتاب نیز با عدم استقبال خوانندگان مواجه خواهد شد.

دلیل این مسئله این است که روان نبودن و به اصطلاح مشخص بودن ترجمه ای بودن متن کتاب یکی از مهم ترین موارد در عدم جذب مخاطبان به آثار ترجمه شده و شکست خوردن این گونه کتاب ها در بازار است. بنابراین سپردن این قبیل کارها به یک مرکز چاپ کتاب متخصص و مجرب نظیر سایت کتابستان که از حضور متخصصین ویراستاری بهره می برند، بهترین گزینه برای چاپ کتاب مترجمین محسوب می شود.

مناسب ترین هزینه چاپ کتاب ترجمه شده

یکی دیگر از مزایای چاپ کتاب در برخی از مراکز چاپ کتاب بهره مند شدن از مشاوره های تخصصی است که به نویسندگان کمک می کند تا بتوانند برخی از هزینه ها را متناسب با بودجه ی خود انتخاب کنند. این حق انتخاب آگاهانه سبب می شود تا هزینه چاپ کتاب ترجمه شده برای مترجمین فوق العاده مناسب تمام شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما