مجموعه کتابستان با بهره گیری از کادر تخصصی قوی برای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب آمادگی دارد.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری

هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین بسته به چه عواملی تعیین می شود؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

عوامل موثر بر هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین
هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین

عوامل موثر بر هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین

اولین نکته ای که باید پیش از چاپ کتاب به آن توجه شود، هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین است. برخی تصور می کنند که تمام هزینه های چاپ کتاب که توسط انتشاراتی های معتبر دریافت می شود، یکسان است. اما باید بگوییم بسیاری از کتاب هایی که در تیراژ پایین به چاپ میرسند، نسبت به کتاب هایی که در تیراژ بالا منتشر می شوند از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.

منظور از تیراژ تعداد کتاب هایی است که توسط ناشران به چاپ می رسد. مثلا در صورتی که کتاب ها در ۴۰۰ جلد به چاپ برسند، بدان معنا است که تیراژ این کتاب ۴۰۰ جلد در بازار است. بیشتر دانشجویانی که اقدام به چاپ پایان نامه به عنوان کتاب میکنند، تیراژ پایین را انتخاب می نمایند. زیرا هزینه کمتری برای آنها در بر دارد و مزایای چاپ کتاب را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین

مهمترین عوامل کاهش دهنده هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین

عوامل بسیاری در کاهش هزینه های چاپ کتاب تاثیر گذار هستند. که از جمله مهمترین آنها باید به طراحی روی جلد کتاب اشاره کنیم. بسیاری از مولفان که مراحل چاپ کتاب را می دانند، در زمینه طراحی جلد حساسیت بالایی به خرج می دهند.

زیرا علاقه مند هستند که طراحی روی جلد کتاب، قوی و نافذ باشد. زیرا هر چه طراحی روی جلد قوی تر باشد، می تواند کتاب را بیشتر به شهرت برساند. اما برای این که هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین را کاهش دهیم، لازم است طراحی روی جلد توسط خود مولف انتخاب و طراحی شود.

اما مولفان زیادی هستند که قادر به انتخاب طراحی جلد نیستند. یا این که طراحی خاص در خاطر ندارند. به همین دلیل مجبور می شوند هزینه زیادی برای این مسئله بپردازند. پس انتخاب طرح روی جلد، هزینه چاپ کتاب با تیراژ پایین را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

 

رضا مطهری

مرکز چاپ و انتشار کتابستان در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب، فعالیت خود را از سال 1393 به عنوان یکی از بزرگترین مراکز این کار در ایران آغاز نموده است. 

مجموعه کتابستان از شما در راستای ارائه خدمات چاپ و انتشار کتاب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • ارتباط با ما (از ساعت 8 تا 22)

    09145874352 آقای مطهری
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *