نکات مهم در محاسبه هزینه چاپ کتاب انگلیسی

یکی از مهمترین دغدغه های نویسندگان و مترجمین کتاب های انگلیسی، هزینه چاپ کتاب انگلیسی است. آیا همه مولفان می دانند چگونه باید هزینه چاپ این دسته از کتاب ها را محاسبه کنند، تا به مزایای چاپ کتاب دست یابند؟ معمولا هر انتشاراتی و چاپخانه ای، بسته به شرایط خود هزینه مشخصی برای چاپ کتاب تعیین می کند.

همانطور که می دانیم به خاطر نوسانات قیمتی که برای دلار پیش آمد، تغییرات چشمگیری در قیمت کاغذ و هزینه چاپ کتاب مشاهده نمودیم. این تغییرات مسلما بر روی هزینه چاپ کتاب انگلیسی نیز تاثیرات خود را نمایان کرد. به گونه ای که کتاب های آموزش املای انگلیسی که پیش از سال ۱۳۹۷ با قیمت ۷۰۰۰ هزار تومان بر روی جلد در بازار عرضه می شدند، با قیمت دو برابری روبه رو شدند.

البته بسیاری از مترجمان و مولفان با در نظر گرفتن مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و ترجمه آن، این هزینه های چاپ کتاب را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.  اما لازم است حتما به این مسئله توجه داشته باشیم که پیش از چاپ کتاب، در مورد هزینه ها و قیمت روز آن اطلاعات بدست آوریم.

هزینه چاپ کتاب انگلیسی

مهمترین نکته در خصوص هزینه چاپ کتاب انگلیسی

لازم است در خصوص هزینه های چاپ کتاب به این مسئله توجه داشته باشید که بسیاری از هزینه ها، مربوط به مرکب و کاغذ است. که قیمت آنها بسته به قیمت روز دنیا، همیشه در حال تغییر است. هر زمان شاهد افزایش قیمت دلار بودیم، قیمت کاغذ و مرکب و هر آنچه وارد کشور میشود نیز افزایش چشمگیری داشتند.

همین مسئله منجر شده است که بسیاری از مولفان و مترجمان، به خاطر بالا بودن هزینه چاپ کتاب انگلیسی از این اقدام سرباز زنند. اما می تواند این هزینه را به میزان قابل توجهی کاهش داد. اگر مولف خود بسیاری از مراحل چاپ کتاب از جمله صفحه آرایی، انتخاب و طراحی جلد و … را انجام دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما