هزينه چاپ کتاب شعر شیراز چقدر است؟

چاپ کتاب شعر شیراز برای شاعران مختلفی از مهد تمدن ایران زمین، شیراز، مورد سوال است؛ مخصوصا که اعصار مختلف، شهر شیراز مهد علم و ادب بوده است و نویسندگان و شاعران فراوانی در این شهر زندگی می کردند از حافظ و سعدی شیرازی تا قاآنی شیرازی و و وصال شیرازی. در زمان حاضر نیز شهر شیراز شاعران توانمندی در شیراز زندگی می کنند که از استعداد بالایی برخوردارند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چاپ کتاب شعر شیراز

بهترین گزینه برای چاپ کتاب شعر شیراز

برای چاپ کتاب شعر شیراز باید ابتدا از مراحل چاپ کتاب مطلع باشید و سپس هزینه های چاپ کتاب را بدانید. برای چاپ کتاب شعر گزینه های مختلفی وجود دارد:

  1. چاپ کتاب شعر در تیراژ بالا و تجاری: این گزینه مخصوص شاعرانی است که از فروش کتابهای چاپ شده مطمئن هستند. این افراد باید اطمینان داشته باشند که مجموعه شعر چاپ شده در ۶ ماه الی یکسال به فروش می رسد و سرمایه ای که صرف این کار کرده اند در این مدت باز می گردد و می توانند برای تجدید چاپ اقدام کنند. در این صورت چاپ کتاب شعر در تیراژ ۱۰۰۰ جلد و بالاتر توجیه فرهنگی- تجاری خواهد داشت.
  2. چاپ کتاب شعر در تیراژ محدود: بهترین گزینه برای کتاب شعر شاعران گمنام استفاده از تیراژ محدود است. بزرگترین اشتباه برای این افراد آن است که کتابشان را در تیراژ بال چاپ کنند. بهترین کار این است که ابتدا مجوزهای شابک، فیپا و ارشاد اخذ شود و کتاب در ۱۰ الی ۲۰ جلد چاپ شود و پس از استقبال مخاطبان، کتاب در تیراژ بالاتر به چاپ برسد. در این روش در صفحه شناسنامه تیراژ کتاب ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ جلد ثبت می شود تا اولاً ارزش کتاب پایین نیاید و ثانیاً برای چاپ های چند جلدی بعدی نیازی به مجوز مجدد نباشد.

بعضی از شاعران تصور می کنند در این روش چون کتاب در تیراژ کم چاپ می شود کیفیت چاپ پایین می آید. در حالی که با پیشرفت دستگاه های چاپ دیجیتال که در این روش استفاده می شود نه تنها کیفیت چاپ کاسته نمی شود بهتر هم می شود و شاعر می تواند از مزایای چاپ کتاب استفاده کند.

برای بهره مندی از گزینه مناسب برای چاپ کتاب شعر شیراز بهتر است با مشاوران ما مشورت کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما