جلد اول کتاب کشف الرّموز الأدبیة منتشر شد

کتاب کشف الرّموز الأدبیة  نوشته حجت الاسلام و المسلمین عبدالمجید قائدی لامردی توسط نشر عاصم منتشر شد. این کتاب به عنوان سومین کتاب نویسنده است که توسط انتشارات عاصم منتشر می شود.

کتاب کشف الرّموز الأدبیة

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب کشف الرّموز الأدبیة  می نویسد:

پس از حمد و ثناء الهی و صلوات و درود بر پیامبر اکرم و اهل بیت پاکش خداوند را شاکرم که به حقیر توفیق تألیف کتاب کشف الرموز الأدبیه را عنایت فرمود این کتاب حاوی نکاتی کاربردی در ادبیات عرب که بعضاً مغفول واقع شده است یا نکاتی که گاهی خلط در آن صورت می‌گیرد و توجّه دادن به آن نکته ضرورت دارد یا ریشه‌ها و وجه تسمیه‌ی بعضی از مسائل رایج در لسان طلاب محترم که در کتب درسی بیان نشده است در این کتاب پی‌گیری و بیان شده است و همینطور به جهت افزایش انگیزه‌ی طلاب محترم بعضی از نکات ادبی که در استنباط احکام شرعیّه نقش مؤثر و مستقیم یا در مباحث تفسیری و کلامی راه گشاست را بیان کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از مقدمه کتاب کشف الرّموز الأدبیة  آورده است:

نقش ادبیات عرب نقش کلیدی و راه‌گشا در همه‌ی علوم است و اگر ادعا کنیم که ادبیات عرب مختصّ به زبان عربی نیست و یادگیری آن در زبان‌های دیگر هم کارایی دارد به گزافه سخن نگفته‌ایم. گاهی طلاب محترم زمانی که ادبیات می‌خوانند شاید تأثیر آن در علوم برایشان محسوس نباشد اما وقتی به پایه‌های بالاتر می‌رسند متوجّه می‌شوند که چقدر مؤثر بوده است و آن‌که به درستی ادبیات را فرا نگرفته است افسوس می‌خورد و ممکن است دیگر فرصت لازم برای یادگیری کامل پیدا نکند.

نویسنده کتاب کشف الرّموز الأدبیة  در ادامه می نویسد:

کسی که ادبیات عرب را به درستی فرا نگیرد در همه‌ی علوم رایج حوزوی همیشه مقلّد است و در هیچ علمی از علوم رایج حوزوی اجتهاد برای او معنا پیدا نمی‌کند هیچ علمی از علوم رایج حوزوی از ادبیات عرب بی‌نیاز نیست اما میزان نیاز به فراگیری ادبیات عرب در هر علمی ممکن است متفاوت باشد مثلاً اگر کسی بخواهد در همه‌ی شاخه‌های علم تفسیر یک مفسّر به تمام معنا باشد باید ادبیات عرب را در حدّ اجتهاد فرا گیرد امّا اگر بخواهد در استنباط احکام الهی مجتهد باشد ممکن است در حدّ اجتهاد نیاز به ادبیات عرب نداشته باشد اما در حدّ مطلوب نیازمند است.

کتاب کشف الرّموز الأدبیة  با ۳۱۲ صفحه وزیری در شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۰۰ هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما